Cercar:

Seccions

Corpus Ibèrika

Ibèria en els clàssics



Bibliografies



Metodologia del wiki

PrimerPreviSegüentDarrer

Ñ 

Codi : 209 = to1

Valor : To

Monedes. Ordena per:

Evidència = (100 signes en 87 entrades) :

ID Suport Data Lloc Formes
I00024 A.5-1.1 moneda s.II aC AudeKontonakere?
Kontonakere (seca)
I00025 A.5-1.2 moneda s.II aC AudeKontonakere?
Kontonakere (seca)
I00081 A.6.12-1.1 moneda 218-180 aC Desc.Zones-C,D?Bastokis?
Bastokis (seca)
I00082 A.6.12-1.2 moneda 218-180 aC Desc.Zones-C,D?Bastokis?
Bastokis (seca)
I00090 A.6.17-8 moneda 218-180 aC Desc.Zones-C,D?Indeterminat?
Indeterminada (seca)
I00357 A.50-1.2 moneda 150-101aC ValdejalónL'Almunia de Donya Godina
Nertobi (seca)
I00358 A.50-2.3 moneda 150-101aC ValdejalónL'Almunia de Donya Godina
Nertobi (seca)
I00586 B.1.13 c 385-375 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00826 B.1.233 recipient c. ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00897 B.1.297 recipient arg. ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00917 B.1.315 recipient arg. ErauNissan lez Enserune
Enserune
I01051 B.8.8 recipient c. RossellóPerpinyà
Ruscino
I01093 c.0.2 c 225-150 aC Zones C-D?
Desc-C.D-Tarragona
I01128 c.2.4 plom 220-201 aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01137 c.2.12 recip. cer. s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01140 c.2.14 b s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01163 c.2.33 recip. cer. s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01172 c.2.40 recip. cer. s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01173 c.2.41 recip. cer. s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01247 c.18.7 a altar TarragonèsTarragona
Tarraco
I01254 c.19.3 recip. arg. s.II.IaC Alt PenedèsPacs del Penedès
Mas Llivi
I01256 c.21.1 esc. plata -218-180ac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I01290 d.4.7 escudella c. s.II-IaC BerguedàMontmajor
Serrat de Sant Miquel de Sorba
I01447 e.1.100 recip. c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01557 e.1.187 a+b recip. c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01606 e.1.228 plat cer. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01607 e.1.229 a escudella c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01609 e.1.230 a tassa 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01611 e.1.231 a escudella c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01690 e.1.295 recip. c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01721 e.1.316 d 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01826 e.1.407 pes teler 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01881 e.4.6 a kalat Andorra-Serra d'ArcsAlloza
El Castelillo
I01924 f.7.1 a plom s.II-I aC Plana BaixaBetxí
El Solaig
I01927 f.7.2 bronze s.II-I aC Plana BaixaBetxí
Sant Antoni de Betxí
I01933 f.9.3 plom s.IV-I aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01936 f.9.5 plom 275-225 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01937 f.9.6 plom 275-225 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01938 f.9.7 a plom 275-225 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01942 f.10.1 a recip. c. s.IV-II aC Alt PalànciaCastellnou
Torre de Mal Paso
I01972 f.11.29 bronze 200-50 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01986 f.13.2 revers B 1a Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02017 f.13.5 kalat 225-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02048 f.13.27 b kalat 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02105 f.17.1 a plom 225-200 aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I02110 f.17.3 a plom 225-175 aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I02124 f.20.1 AII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02125 f.20.1 AIII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02126 f.20.1 BI 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02128 f.20.2 A plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02130 f.20.2 b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02133 f.20.3 AI,a plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02138 f.20.3 AII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02139 f.20.3 BII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02143 f.21.1 a plom 210-180 aC Canal de NavarrésÉnguera
Énguera
I02144 f.21.1 BI 210-180 aC Canal de NavarrésÉnguera
Énguera
I02164 g.10.1 recip. c. AlacantíAlacant
El Tossal de Manises
I02174 x.0.1 estela Campidano di CagliariCàller
Càller
I02201 CNH.4.64 moneda 218-180 aC Desc.Zones-C,D?Indeterminat?
Indeterminada (seca)
I02561 Ferrer. Veleia 23, 129 1 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02562 Ferrer. Veleia 23, 129 2 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02599 CE7,303.4aCastellet Bernabe a gerra cer. 220-180 aC Camp de TúriaLlíria
Castellet de Bernabé
I02653 CE8,301.5AL-albufereta plom AlacantíAlacant
El Cerro de las Basas
I02663 P10,249.9Osseja,b.23.14.sup roca s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z6
I02679 VelazaC1,1.7(C.21.6) A plom Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I02681 VelazaC1,1.8,c.0.3.s1, plom Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I02683 VelazaC1,1.9(C.21.8) B plom s.IIIac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I02732 RAN12,p55.Pech-Maho (plom1)1a 1c,b.7.34.sup s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02772 RAN21,p61.Pech-Maho (plom6-V),b.7.38,AI.sup plom s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02839 Pan.Nuevas.1993. 8.2. Cabrera Mar,c.7.16.s1 tassa ceramica s.IV-IIIac MaresmeCabrera de Mar
Turó dels Dos Pins
I02885 Pan.Nuevas.1993. 24.1. Torre de Claramunt ceramica AnoiaLa Torre de Claramunt
Pla de les Sitges de Camaró
I02916 Pan. Valles.1998.28 gerra Vallès OrientalSanta Maria de Martorelles
Castellruf
I02947 APL17.283.2,ceramica-lamb ceramica s.I aC JilocaCaminreal
La Caridad
I02954 Pan.Escri. 3.3 Osseja e,b.23.8.sup Roca s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z6
I02979 Pan.Escri. 12.1 Girona ceramica 120-80 aC GironèsGirona
Girona
I03047 P11,9 Tos Pelat. Moncada A2a1 plom 400-350 ac Horta NordMontcada
Tos Pelat
I03048 P11,9 Tos Pelat. Moncada A2a2 plom 400-350 ac Horta NordMontcada
Tos Pelat
I03061 CE9,P11, 8 Olerdola ceramica Alt PenedèsOlèrdola
Sant Miquel d'Olèrdola
I03080 P12,10 Ruscino B.8.21 Plom1 plom 250-150 aC RossellóPerpinyà
Ruscino
I03084 P12,10 Ruscino B.8.25 àmfora RossellóPerpinyà
Ruscino
I03132 P13,454a Cerdanya,Ger rupestre paret cova s.III aC Baixa CerdanyaGer
Ger Z4
I03136 SEB.XII.1 plom s. III aC. Baix EbreL'Aldea
La Palma - Nova Classis
I03150 CE11.5-Bolvir pared roca s.III aC Baixa CerdanyaBolvir
La Devessa de Sallent
I03216 CE12.P15.2.Tor-de-Querol paret cova s.IV-III aC Alta CerdanyaLa Tor de Querol
La Tor de Querol
I03409 Cyp20.117.3.Pontós.escif escif s.IV aC Alt EmpordàPontós
Mas Castellar
I03515 P16,B838.13.Prats-de-Rei-ceramica ceramica 80-40 aC AnoiaEls Prats de Rei
Sigarra
I03575 TIMPV.LXXXIX.Lliria,ceramica ceramica s.III-II aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel



Cronograma


Any Comarques
-400 Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Empordà, Horta Nord, Maresme, Plana Baixa
-385 Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Empordà, Erau, Horta Nord, Maresme, Plana Baixa
-374 Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Empordà, Horta Nord, Maresme, Plana Baixa
-349 Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Empordà, Maresme, Plana Baixa
-300 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre
-275 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre
-250 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló
-225 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Zones C-D
-224 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Zones C-D
-220 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Zones C-D
-218 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, Desc.Zones-C,D?, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Zones C-D
-210 Alt Palància, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Aude, Baix Ebre, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Desc.Zones-C,D?, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Zones C-D
-200 Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Desc.Zones-C,D?, La Plana d'Utiel-Requena, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Zones C-D
-199 Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Desc.Zones-C,D?, La Plana d'Utiel-Requena, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Zones C-D
-179 Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, La Plana d'Utiel-Requena, Plana Baixa, Rosselló, Zones C-D
-174 Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Plana Baixa, Rosselló, Zones C-D
-150 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Aude, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Foia de Bunyol, Plana Baixa, Rosselló, Valdejalón, Zones C-D
-149 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Aude, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Foia de Bunyol, Plana Baixa, Valdejalón
-120 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Aude, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Foia de Bunyol, Gironès, Plana Baixa, Valdejalón
-100 Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Foia de Bunyol, Gironès, Jiloca, Plana Baixa
-80 Anoia, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Foia de Bunyol, Gironès, Jiloca, Plana Baixa
-79 Anoia, Baix Martín, Berguedà, Camp de Morvedre, Foia de Bunyol, Jiloca, Plana Baixa
-74 Anoia, Berguedà, Camp de Morvedre, Foia de Bunyol, Jiloca, Plana Baixa
-49 Anoia, Berguedà, Jiloca, Plana Baixa
-39 Berguedà, Jiloca, Plana Baixa
1
??? Alacantí, Alt Penedès, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Camp de Túria, Campidano di Cagliari, Erau, Ribera d'Ebre, Rosselló, Tarragonès, Vallès Oriental



Comarques Anys
Alt Empordà
  • entre el -400 i el -301
Alt Palància
  • entre el -400 i el -101
Alt Penedès
Alta Cerdanya
Anoia
Aude
Baix Ebre
  • entre el -300 i el -201
Baix Empordà
Baix Martín
Baixa Cerdanya
Berguedà
Camp de Morvedre
  • entre el -200 i el -50
Camp de Túria
Canal de Navarrés
Desc.Zones-C,D?
Erau
Foia de Bunyol
Gironès
  • entre el -120 i el -80
Horta Nord
Jiloca
La Plana d'Utiel-Requena
Maresme
  • entre el -400 i el -201
Plana Baixa
Ribera d'Ebre
Rosselló
Valdejalón
Zones C-D
  • entre el -225 i el -150
Alacantí
Andorra-Serra d'Arcs
Campidano di Cagliari
Tarragonès
Vallès Oriental

Creat 2017-04-04. Darrera modificació de la pàgina el 28 de October del 2020 a les 12h56