Cercar:

Seccions

Corpus Ibèrika



Bibliografies



Metodologia del wiki
Dades

PrimerPreviSegüentDarrer

´ 

Codi : 180 = i2

Valor : I

Monedes. Ordena per:

Evidència = (471 signes en 212 entrades) :

ID Suport Data Lloc Formes
I00100 A.8-1.3 moneda 120-80 aC BarcelonèsBadalona
Baitolo (seca)
I00113 A.11-1.2 moneda s.II aC MaresmeCabrera de Mar
Ilduro (seca)
I00166 A.18-5.6 moneda 220aC-13dC SegriàLleida
Iltirta (seca)
I00175 A.18-6.15 moneda 220aC-13dC SegriàLleida
Iltirta (seca)
I00176 A.18-6.16 moneda 220aC-13dC SegriàLleida
Iltirta (seca)
I00177 A.18-7.17 moneda 220aC-13dC SegriàLleida
Iltirta (seca)
I00209 A.25-1.6 moneda 200-151 aC Desc.Zones-C,D?Sete?
Sete (seca)
I00263 A.33-15.27 moneda 225aC -37dC Camp de MorvedreSagunt
Arse (seca)
I00274 A.34-2.4 moneda s.II-I aC Ribera AltaTorís
Kili (seca)
I00600 B.1.25 crater 350-325 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00601 B.1.26 crater 350-325 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00602 B.1.27 crater 325-250 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00617 B.1.39 plat c. 225-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00619 B.1.41 a tassa s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00633 B.1.53 plat c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00640 B.1.59 plat c. 350-325 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00642 B.1.61 escudella c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00678 B.1.90 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00703 B.1.114 escudella c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00707 B.1.118 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00739 B.1.149 plat c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00746 B.1.155 escudella c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00747 B.1.156 escudella c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00748 B.1.157 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00782 B.1.191 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00784 B.1.193 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00785 B.1.194 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00819 B.1.227 recipient c. 220-120 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00829 B.1.236 recipient c. 150-50 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00836 B.1.243 a gerra catalana 325-125 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00837 B.1.243 b 325-125 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00838 B.1.244 recipient catala 325-125 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00843 B.1.249 recip. Catala. Arg. ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00849 B.1.254 a gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00852 B.1.255 escudella arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00859 B.1.260 escudella arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00868 B.1.269 gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00869 B.1.270 escudella arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00873 B.1.274 gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00877 B.1.278 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00888 B.1.288 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00889 B.1.289 recipient arg. s.II-I aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00891 B.1.291 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00892 B.1.292 gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00893 B.1.293 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00894 B.1.294 gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00903 B.1.302 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00907 B.1.306 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00919 B.1.317 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00925 B.1.323 amfora 420-201 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00928 B.1.325 amfora 420-201 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00930 B.1.327 amfora ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00931 B.1.328 a amfora ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00942 B.1.336 amfora ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00946 B.1.340 amfora ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00950 B.1.344 amfora ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00951 B.1.345 amfora ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00958 B.1.352 a segell dolium s.III-I aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00960 B.1.353 segell dolium s.III-I aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00999 B.7.1 capsa pedra 300-250 aC AudeSijan
Pech Maho
I01007 B.7.8 escudella arg. AudeSijan
Pech Maho
I01014 B.7.14 - RAN12,p55.Pech-Maho. Amf7 amfora 225-201 aC AudeSijan
Pech Maho
I01015 B.7.15 - RAN12,p55.Pech-Maho. Amf8 a amfora 250-201 aC AudeSijan
Pech Maho
I01028 B.7.24 - RAN12,p55.Pech-Maho. Amf9 a amfora 225-201 aCC AudeSijan
Pech Maho
I01030 B.7.26 amfora AudeSijan
Pech Maho
I01073 B.9.4 recipient arg. RossellóElna
Elna
I01074 B.9.5 recipient arg. RossellóElna
Elna
I01087 B.9.17 amfora s.IV aC RossellóElna
Elna
I01090 c.0.1 plom 225-150 ac Zones C-D?
Desc-C.D-Tarragona
I01128 c.2.4 plom 220-201 aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01132 c.2.8 toro argila s.IV-III aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01158 c.2.29 a ceramica s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01194 c.5.1 recip. c. s.II-I aC MaresmePineda de Mar
Montpalau
I01204 c.6.8 escudella a. s.II-I aC MaresmeArenys de Mar
La Torre dels Encantats
I01213 c.7.6 recip. c. cales s/c -130-80ac MaresmeCabrera de Mar
Ilduro I Burriac
I01218 c.9.1 estela BarcelonèsBarcelona
Barcino
I01220 c.11.1 plat cer. 50-1aC Vallès OccidentalRubí
Can Fatjó
I01230 c.11.11 dolium s.II-IaC Vallès OccidentalRubí
Can Fatjó
I01236 c.15.1 recip. c. s.II-IaC Baix LlobregatBegues
Begues
I01241 c.18.3 paret -225-150ac TarragonèsTarragona
Tarraco
I01242 c.18.1 paret 225-150 ac TarragonèsTarragona
Tarraco
I01250 c.18.9 amfora arg. s.IIIaC TarragonèsTarragona
Tarraco
I01288 d.4.5 plat cer. s.II-IaC BerguedàMontmajor
Serrat de Sant Miquel de Sorba
I01322 d.12.2 estela amb espasa 200-175 aC LliteraBinèfar
La Vispesa
I01350 e.1.25 tassa c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01351 e.1.26 a tassa 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01369 e.1.39 b 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01479 e.1.126 penjador 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01488 e.1.131 escudella c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01495 e.1.138 escudella c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01510 e.1.150 font 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01513 e.1.153 a escudella c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01515 e.1.154 plat cer. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01539 e.1.174 a tassa 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01545 e.1.180 a escudella c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01548 e.1.181 plat cer. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01566 e.1.197 recip. c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01619 e.1.238 recip. c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01659 e.1.272 a+b plat cer. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01696 e.1.301 escudella a. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01717 e.1.315 b 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01880 e.4.5 tassa arg. Andorra-Serra d'ArcsAlloza
El Castelillo
I01887 e.5.1 gerra arg. 100-66 aC Andorra-Serra d'ArcsOliete
El Palomar
I01918 f.3.1 marbre s.II-I aC Baix MaestratAlcalà de Xivert
Corral de Royo
I01922 f.5.1 estela 200-50 aC Plana AltaCabanes
El Bordissal
I01937 f.9.6 plom 275-225 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01945 f.11.2 estela 220-175 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01950 f.11.7 socol altar? 200-175 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01953 f.11.10 estela 200-175 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01957 f.11.14 estela marbre s.II-I aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01959 f.11.16 pedra s.II-I aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01960 f.11.17 recip. c. s.III-II aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01968 f.11.25 plat plom 200-175 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01977 f.11.32 recip. c. s.II aC Camp de MorvedreSagunt
Montanya Frontera
I01983 f.13.2 2 plom Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02037 f.13.16 c 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02041 f.13.20 recip. c. 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02063 f.13.40 b 250-200 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02088 f.13.65 recip. c. s.III-II aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02094 f.13.70 b 200-50 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02102 f.14.1 estela 150-50 aC La Plana d'Utiel-RequenaSinarques
El Pozo
I02103 f.15.1 estilet os s.I aC Alt PalànciaEl Toro
Penya de las Majadas
I02105 f.17.1 a plom 225-200 aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I02123 f.20.1 AI plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02124 f.20.1 AII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02125 f.20.1 AIII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02126 f.20.1 BI 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02128 f.20.2 A plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02130 f.20.2 b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02132 f.20.2 b11b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02134 f.20.3 AI,b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02135 f.20.3 BI 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02136 f.20.3 3a 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02137 f.20.3 3b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02138 f.20.3 AII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02139 f.20.3 BII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02140 f.20.4 a plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02148 f.24.1 estela 200-50 aC Alt PalànciaAlgímia d'Almonesir
La Calçada
I02154 g.1.6 a plom AlcoiàAlcoi
La Serreta
I02160 g.8.1 plat cer. 150-50 aC Marina BaixaBenidorm
Tossal de la Cala
I02163 g.8.4 recip. c. s.II-I aC Marina BaixaBenidorm
Tossal de la Cala
I02165 g.10.2 recip. c. AlacantíAlacant
El Tossal de Manises
I02530 CNH.12.10 moneda 225aC -37dC Camp de MorvedreSagunt
Arse (seca)
I02560 Ferrer. Veleia 23, 129 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02561 Ferrer. Veleia 23, 129 1 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02562 Ferrer. Veleia 23, 129 2 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02578 Pan10.30a,P3,187Empuries a plom 220-180 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I02579 Pan10.30a,P3,187Empuries b 220-180 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I02602 CE7,303.3Vinebre ceramica -200-50ac Ribera d'EbreVinebre
Serrat de Sant Miquel
I02603 CE7,303.8Vinebre ceramica -200-50ac Ribera d'EbreVinebre
Serrat de Sant Miquel
I02617 P7,239.Sabadell.penjoll penjoll roca s. II aC Vallès OccidentalSabadell
Can Gambús
I02622 P8,203MoletaRemeiAlcanar 1 plom s.III-IIac MontsiàAlcanar
La Moleta del Remei
I02643 P8,243.36979Santa Coloma Gramenet,36979 plom s.IV-III aC BarcelonèsSanta Coloma de Gramenet
Puig Castellar (SCG)
I02665 P10,249.16Guils 2 roca s.III-II aC Baixa CerdanyaGuils
Guils
I02666 P10,249.16Guils 1 s.III-II aC Baixa CerdanyaGuils
Guils
I02695 VelazaC2,1.6(H.0.1)Marsal A1 plom Zona F?
Desc-F
I02700 AEA.89.7.6 cales mp127 -150-80ac MaresmeCabrera de Mar
Ca l'Arnau - Can Mateu
I02710 Arse 17.4.1 pag 6. Utiel plom La Plana d'Utiel-RequenaUtiel
La Mazorra
I02756 RAN12,p55.Pech-Maho. Amf9 b 225-201 aC AudeSijan
Pech Maho
I02768 RAN12,p55.Pech-Maho. Amf20 amfora s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02770 RAN12,p55.Pech-Maho. Amf22 amfora s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02772 RAN21,p61.Pech-Maho (plom6-V),b.7.38,AI.sup plom s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02773 RAN21,p61.Pech-Maho (plom6-V),b.7.38.sup,AII,verso s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02777 RAN21,p61.Enserune (plom1) plom s.III aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I02839 Pan.Nuevas.1993. 8.2. Cabrera Mar,c.7.16.s1 tassa ceramica s.IV-IIIac MaresmeCabrera de Mar
Turó dels Dos Pins
I02865 Pan.Nuevas.1993. 16.1.Terrassa ceramica s.IIaC Vallès OccidentalTerrassa
Ègara
I02928 Pan. Nov.1999.5.1 a,c.37.1.s1 ceramica Baix LlobregatCornellà de Llobregat
Castell de Cornellà
I02968 Pan.Escri. 4.2 Er b,b.22.2-3.sup, s.III-II aC Alta CerdanyaEr
Er Z1
I03002 APL19,p.91 Bell-Lloc (la Plana Alta) estela II-I a.C. Plana AltaBenlloc
Les Emerites
I03019 APL19,p.131 Valencia II ceràmica II-I aC Horta de ValènciaValència
Valentia
I03021 APL19,p.131 Valencia IV ceràmica II-I aC Horta de ValènciaValència
Valentia
I03031 QPAC9,p.243.Vall d-Uixo plom Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I03035 QPAC27,p.109. Montero - Camarasa B 225-175 aC NogueraCamarasa
Monteró
I03059 P16.6.4.MasCorts.Riudoms bol terra sigil·lada s.Idc Baix CampRiudoms
Mas d'en Corts
I03082 P12,10 Ruscino B.8.23 dòlium RossellóPerpinyà
Ruscino
I03097 Sources4p17-ger-a esgrafiat rupestre s.II-I aC Baixa CerdanyaGer
Ger Z4
I03103 CE10,P12,8 Burgo de Ebro ceràmica s.II aC SaragossaEl Burgo de Ebro
La Cabañeta
I03107 CE10,P12,12 Burgo de Ebro gerra cer. s.II aC SaragossaEl Burgo de Ebro
La Cabañeta
I03111 Ferrer. Veleia 23, 129 3 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I03128 P13,32,2 La Carència. Turís Plom 2 [225-175]a.C. Ribera AltaTorís
La Carència
I03140 CE11.1.2.3-Montanya-Frontera pedestal pedra 200-50 aC Camp de MorvedreSagunt
Montanya Frontera
I03171 CE11.9.1-La-Balaguera plom s.II-I aC Plana AltaLa Pobla Tornesa
La Balaguera
I03172 CE11.9.2-La-Balaguera plom s.II-I aC Plana AltaLa Pobla Tornesa
La Balaguera
I03182 CE11.15-Estrada ceràmica s.II aC Vallès OrientalCanovelles
Ca l'Estrada
I03187 CE11.17.4-Can-Rosso ceràmica 125-25 aC AnoiaArgençola
Can Rossó
I03189 CE11.18-Can-Rosso ceràmica 125-25 aC AnoiaArgençola
Can Rossó
I03239 Sources3p15-Osseja esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z9
I03241 Sources3p16-Osseja esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z4
I03255 suplm-330-estela-Eivissa estela PitiüsesEivissa
Eivissa
I03368 Syll-17-1-Can-Fontgrau-escif escif ceramica La SelvaSils
Can Fontgrau
I03381 Cyp21-p119-copa-Can-Vallmanya-Vidreres copa ceràmica s-III-I aC La SelvaVidreres
Can Vallmanya
I03385 Sources5-Osseja-Z1-R31-P5-rupestre esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z1
I03397 P18.203.9.10.Can-Rodon.Cabrera-de-Mar.cales cales 130-80 aC MaresmeCabrera de Mar
Ilduro II Can Rodón de l'Hort
I03438 CE15.14.Lleida.L.8.8.cales cales lamb 8 100-40 aC SegriàLleida
Ilerda
I03463 Ve6,208,Graccurris,ceramica ceramica s.II-I aC Rioja BaixaAlfaro
Graccurris-Eras de San Martín
I03464 AdlE,268,Archena,ceramica ceramica s.II-I aC Vall de RicoteArchena
Archena
I03500 AEA.89.1.13 imit. (lamb5) s.II-Iac MaresmeCabrera de Mar
Ilduro I Burriac
I03541 RAP13.237.1,Guissona-Iesso,ceramica ceramica s.I SegarraGuissona
Iesso
I03570 Moli-Espígol.22.2,ceramica ceramica UrgellTornabous
Molí d'Espígol
I03583 CYP14.247,Puig-Sant-Andreu-Ullastret,pedra,c.2.56.s1 pedra Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I03587 ARSE23,pedra,Sagunt pedra Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I03588 ARSE23,pedra,Sagunt pedra Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I03616 Sources7p.19-ger,rupestre rupestre Baixa CerdanyaGer
Ger
I03617 Desc-Barcelona,Liburna,1.1,plom plom s. II-I aC Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I03618 Desc-Barcelona,Liburna,1.2,plom plom s. II-I aC Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I03619 Desc-Barcelona,Liburna,2.1,plom plom s. II-I aC Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I03620 Desc-Barcelona,Liburna,2.2,plom plom s. II-I aC Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I03625 RAP31-Esquirol.2 esgrafiat rupestre s.II-I aC OsonaL'Esquirol
L'Esquirol
I03626 RAP31-Sant-Martí-de-Centelles.1 esgrafiat rupestre s. IV-III aC OsonaSant Martí de Centelles
Sant Martí de Centelles
I03627 RAP31-Sant-Martí-de-Centelles.2 esgrafiat rupestre s. IV-III aC OsonaSant Martí de Centelles
Sant Martí de Centelles
I03629 P21.495-Mas-Moreno-dau dau ceramica 150-50 aC Baix AragóFoz-Calanda
Mas de Moreno
I03631 Sources8p12, OssejaZ9 esgrafiat rupestre Alta CerdanyaOceja
Oceja Z9



Cronograma


Any Comarques
-420 Erau
-400 Baix Empordà, Barcelonès, Erau, Maresme, Osona, Rosselló
-350 Baix Empordà, Barcelonès, Erau, Maresme, Osona, Rosselló
-325 Baix Empordà, Barcelonès, Erau, Maresme, Osona, Rosselló
-324 Baix Empordà, Barcelonès, Erau, Maresme, Osona, Rosselló
-300 Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Selva, Maresme, Montsià, Osona, Tarragonès
-275 Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Selva, Maresme, Montsià, Osona, Plana Baixa, Tarragonès
-250 Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Selva, Maresme, Montsià, Osona, Plana Baixa, Tarragonès
-249 Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Selva, Maresme, Montsià, Osona, Plana Baixa, Tarragonès
-225 Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Montsià, Noguera, Osona, Plana Baixa, Ribera Alta, Tarragonès, Zones C-D
-224 Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Montsià, Noguera, Osona, Ribera Alta, Tarragonès, Zones C-D
-220 Alt Empordà, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Montsià, Noguera, Osona, Ribera Alta, Segrià, Tarragonès, Zones C-D
-200 Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Desc.Zones-C,D?, Erau, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Llitera, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Tarragonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-199 Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Desc.Zones-C,D?, Erau, Horta de València, La Selva, Llitera, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Tarragonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-179 Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Desc.Zones-C,D?, Erau, Horta de València, La Selva, Llitera, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Tarragonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-174 Alt Palància, Alta Cerdanya, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Desc.Zones-C,D?, Erau, Horta de València, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Tarragonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-150 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Tarragonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-149 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-130 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-125 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-124 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-120 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-119 Alt Palància, Alta Cerdanya, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Saragossa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Vallès Oriental, Zones C-D
-100 Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-99 Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-79 Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-74 Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-65 Alt Palància, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-50 Alt Palància, Anoia, Baix Aragó, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Foia de Bunyol, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-49 Alt Palància, Anoia, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Erau, Horta de València, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-39 Alt Palància, Anoia, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Erau, Horta de València, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-24 Alt Palància, Baix Llobregat, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Erau, Horta de València, La Selva, Maresme, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Ribera Alta, Rioja Baixa, Segrià, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
1 Baix Camp, Camp de Morvedre, Segarra, Segrià
14 Baix Camp, Camp de Morvedre, Segarra
38 Baix Camp, Segarra
101
??? Alacantí, Alcoià, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Empordà, Baix Llobregat, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, La Plana d'Utiel-Requena, La Selva, Pitiüses, Plana Baixa, Rosselló, Urgell, Zona F



Comarques Anys
Alt Empordà
Alt Palància
Alta Cerdanya
Andorra-Serra d'Arcs
Anoia
Aude
Baix Aragó
  • entre el -150 i el -50
Baix Camp
Baix Empordà
Baix Llobregat
Baix Maestrat
Baix Martín
Baixa Cerdanya
Barcelonès
Berguedà
Camp de Morvedre
Camp de Túria
Desc.Zones-C,D?
  • entre el -200 i el -151
Erau
Foia de Bunyol
Horta de València
La Plana d'Utiel-Requena
La Selva
Llitera
  • entre el -200 i el -175
Maresme
Marina Baixa
Montsià
  • entre el -300 i el -101
Noguera
  • entre el -225 i el -175
Osona
Plana Alta
Plana Baixa
Ribera Alta
Ribera d'Ebre
Rioja Baixa
Rosselló
Saragossa
Segarra
Segrià
Tarragonès
Vall de Ricote
Vallès Occidental
Vallès Oriental
  • entre el -200 i el -101
Zones C-D
Alacantí
Alcoià
Pitiüses
Urgell
Zona F

Creat 2017-04-04. Darrera modificació de la pàgina el 19 de September del 2022 a les 18h46