Cercar:

Seccions

Corpus Ibèrika



Bibliografies



Metodologia del wiki
Dades

PrimerPreviSegüentDarrer

Codi : 67 = n2

Valor : N

Monedes. Ordena per:

Evidència = (742 signes en 344 entrades) :

ID Suport Data Lloc Formes
I00024 A.5-1.1 moneda s.II aC AudeKontonakere?
Kontonakere (seca)
I00025 A.5-1.2 moneda s.II aC AudeKontonakere?
Kontonakere (seca)
I00027 A.6-1.2 moneda 150-1 aC Alt EmpordàL'Escala
Untika (seca)
I00028 A.6-2.3 moneda 150-1 aC Alt EmpordàL'Escala
Untika (seca)
I00033 A.6-2.8 moneda 150-1 aC Alt EmpordàL'Escala
Untika (seca)
I00071 A.6.06-1.1 moneda 218-180 aC Desc.Zones-C,D?Kertekun?
Kertekun (seca)
I00090 A.6.17-8 moneda 218-180 aC Desc.Zones-C,D?Indeterminat?
Indeterminada (seca)
I00298 A.38-4.9 moneda 150-101 aC Desc.Zones-C,D?Basku?
Basku (seca)
I00326 A.44-1.1 moneda 160-140 aC Desc.Zones-C,D?Sesar?
Sesar (seca)
I00471 A.73-1.1 moneda 150-90 aC Comunitat de CalataiudCalataiud
Bilbil (seca)
I00472 A.73-2.2 moneda 150-90 aC Comunitat de CalataiudCalataiud
Bilbil (seca)
I00536 A.84-1.1,celtiber moneda 100-80 aC Desc.Celtiber?Metua?
Metua (seca) celtiber
I00537 A.84-1.2,celtiber moneda 100-80 aC Desc.Celtiber?Metua?
Metua (seca) celtiber
I00565 A.94-1.1 moneda 150-140 aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Kelin (seca)
I00590 B.1.15 d 325-300 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00598 B.1.23 crater 300-275 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00602 B.1.27 crater 325-250 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00610 B.1.33 recipient c. 225-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00615 B.1.38 a plat c. 225-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00616 B.1.38 b 225-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00617 B.1.39 plat c. 225-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00618 B.1.40 escudella c. 225-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00623 B.1.43 escudella c. 200-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00624 B.1.44 escudella c. 200-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00626 B.1.46 escudella c. 220-100 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00628 B.1.48 plat c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00633 B.1.53 plat c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00636 B.1.56 escudella c. 350-325 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00637 B.1.57 a escudella c. 350-325 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00639 B.1.58 escudella c. 325-310 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00640 B.1.59 plat c. 350-325 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00660 B.1.78 a recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00661 B.1.78 b s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00671 B.1.86 a recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00714 B.1.125 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00741 B.1.151 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00753 B.1.162 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00755 B.1.164 escudella c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00760 B.1.169 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00764 B.1.173 escudella c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00771 B.1.180 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00779 B.1.188 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00792 B.1.200 recipient c. s.II aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00798 B.1.206 recipient c. 220-120 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00799 B.1.207 recipient c. 220-120 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00812 B.1.220 recipient c. 220-120 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00825 B.1.232 recipient c. 220-120 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00827 B.1.234 recipient c. 150-50 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00830 B.1.237 escudella c. 150-50 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00838 B.1.244 recipient catala 325-125 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00842 B.1.248 escudella catalana arg. 325-125 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00849 B.1.254 a gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00861 B.1.262 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00867 B.1.268 gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00884 B.1.285 a gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00891 B.1.291 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00892 B.1.292 gerra arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00893 B.1.293 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00903 B.1.302 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00907 B.1.306 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00911 B.1.309 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00912 B.1.310 recipient arg. 250-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00939 B.1.335 a amfora 120-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00948 B.1.342 amfora s.150-50 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00961 B.1.354 segell dolium s.III-I aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00968 B.1.360 segell dolium 220-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00972 B.1.364 segell dolium 220-1 aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I00993 B.4.9 segell dolium AudeNarbona
Montlaurès
I00994 B.5.1 plat c. s.III-II aC AudeMailhac
Le Cayla
I00999 B.7.1 capsa pedra 300-250 aC AudeSijan
Pech Maho
I01007 B.7.8 escudella arg. AudeSijan
Pech Maho
I01008 B.7.9 amfora 225-201 aC AudeSijan
Pech Maho
I01010 B.7.11 a - RAN12,p55.Pech-Maho. Amf11a amfora 225-201 aC AudeSijan
Pech Maho
I01013 B.7.13 amfora AudeSijan
Pech Maho
I01029 B.7.25 amfora AudeSijan
Pech Maho
I01036 B.7.31 dolium AudeSijan
Pech Maho
I01040 B.8.1 1 altar pedra RossellóPerpinyà
Ruscino
I01058 B.8.12 escudella c. RossellóPerpinyà
Ruscino
I01071 B.9.2 gerra c. RossellóElna
Elna
I01077 B.9.7 escudella arg. RossellóElna
Elna
I01078 B.9.8 recipient arg. RossellóElna
Elna
I01088 B.10.1 a tassa plata rec. Or 210-190 aC LandesAubagnan
Aubagnan
I01090 c.0.1 plom 225-150 ac Zones C-D?
Desc-C.D-Tarragona
I01099 c.1.6 a plom 175-50 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01100 c.1.6 b 175-50 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01101 c.1.7 pissarra Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01110 c.1.14 escudella c. s.II-I aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01113 c.1.16 b s.III-II aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01114 c.1.16 c s.III-II aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01116 c.1.17 recip. cer. 170-130 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01117 c.1.18 recip. cer. s.II aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I01126 c.2.3 a plom 220-180 aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01128 c.2.4 plom 220-201 aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01129 c.2.5 plom s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01132 c.2.8 toro argila s.IV-III aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01164 c.2.34 skypho s.IV aC Baix EmpordàUllastret
Puig de Sant Andreu
I01191 c.4.1 plom 250-201 aC Baix EmpordàPalamós
El Castell
I01197 c.6.2 a pes plom MaresmeArenys de Mar
La Torre dels Encantats
I01202 c.6.6 recip. arg. MaresmeArenys de Mar
La Torre dels Encantats
I01211 c.7.4 kylix camp A (morel68) -180-100ac MaresmeCabrera de Mar
Ilduro I Burriac
I01217 c.8.2 pes BarcelonèsSanta Coloma de Gramenet
Puig Castellar (SCG)
I01218 c.9.1 estela BarcelonèsBarcelona
Barcino
I01231 c.11.12 Bola marbre Vallès OccidentalRubí
Can Fatjó
I01234 c.14.1 ceramica Baix LlobregatCollbató
Les Soleies
I01256 c.21.1 esc. plata -218-180ac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I01257 c.21.2 Tassa plata -218-180ac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I01259 c.21.4 Tassa plata -218-180ac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I01260 c.21.5 Tassa plata -218-180ac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I01280 d.3.2 a escudella gris OsonaManlleu
Cap del Pont
I01281 d.3.2 b OsonaManlleu
Cap del Pont
I01285 d.4.3 recip. c. s.II-IaC BerguedàMontmajor
Serrat de Sant Miquel de Sorba
I01298 d.5.3 recip. c. 120-50 aC SolsonèsSolsona
Can Sotaterra
I01302 d.5.6 ceramica SolsonèsSolsona
Can Sotaterra
I01309 d.8.1 a,rupestre paret cova -100-50ac GarriguesEl Cogul
Roca dels Moros
I01310 d.8.1 b,rupestre paret cova -100-50ac GarriguesEl Cogul
Roca dels Moros
I01311 d.8.1 c,rupestre paret cova -100-50ac GarriguesEl Cogul
Roca dels Moros
I01314 d.9.1 recip. arg. 225-175 aC Pla d'UrgellTorregrossa
Margalef
I01316 d.10.1 estela s.I aC Baix CincaFraga
Pilaret de Santa Quitèria
I01334 e.1.12 àmfora 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01437 e.1.91 b 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01550 e.1.183 plat cer. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01576 e.1.207 plat cer. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01577 e.1.208 tassa 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01646 e.1.261 a plat cer. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01688 e.1.293 recip. c. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01693 e.1.298 gerra arg. 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01703 e.1.308 a amfora 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01716 e.1.315 a amfora 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01718 e.1.316 a amfora 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01741 e.1.331 a amfora 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01745 e.1.334 amfora 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01760 e.1.349 amfora 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01802 e.1.385 c 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01856 e.1.437 a+b pes teler 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01872 e.1.453 dolium 200-75 aC Baix MartínAzaila
Cabezo de Alcalá
I01877 e.4.2 kalat Andorra-Serra d'ArcsAlloza
El Castelillo
I01878 e.4.3 recip. c. Andorra-Serra d'ArcsAlloza
El Castelillo
I01889 e.5.3 recip. arg. 100-66 aC Andorra-Serra d'ArcsOliete
El Palomar
I01894 e.6.3 a agulla os TerolTerol
Alto Chacón
I01895 e.6.3 b TerolTerol
Alto Chacón
I01898 e.8.2 pedra Maestrat aragonèsL'Anglesola
Iglesuela del Cid
I01909 e.13.1 estela s.II-I aC Baix Aragó-CaspCasp
El Acampador
I01916 f.2.3 estela s.III-I aC Baix MaestratCanet lo Roig
Canet lo Roig
I01922 f.5.1 estela 200-50 aC Plana AltaCabanes
El Bordissal
I01923 f.6.1 plom 210-150 aC Plana AltaCastelló de la Plana
Pujol de Gasset
I01924 f.7.1 a plom s.II-I aC Plana BaixaBetxí
El Solaig
I01925 f.7.1 b s.II-I aC Plana BaixaBetxí
El Solaig
I01929 f.9.1 a plom 225-180 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01930 f.9.1 b 225-180 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01931 f.9.2 a plom Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01935 f.9.4 b Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01936 f.9.5 plom 275-225 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01937 f.9.6 plom 275-225 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01938 f.9.7 a plom 275-225 aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01939 f.9.7 b s.III aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01940 f.9.8 a plom s.III aC Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I01942 f.10.1 a recip. c. s.IV-II aC Alt PalànciaCastellnou
Torre de Mal Paso
I01948 f.11.5 estela 200-50 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01949 f.11.6 placa pedra 200-50 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01954 f.11.11 estela s.II-I aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01957 f.11.14 estela marbre s.II-I aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01958 f.11.15 estela marbre s.II-I aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01960 f.11.17 recip. c. s.III-II aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01968 f.11.25 plat plom 200-175 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01975 f.11.31 a plom 225-150 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01976 f.11.31 b 225-150 aC Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I01983 f.13.2 2 plom Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02005 f.13.3 10 210-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02006 f.13.3 11a 210-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02015 f.13.3 16c 210-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02017 f.13.5 kalat 225-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02024 f.13.8 recip. c. 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02026 f.13.10 a recip. c. 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02027 f.13.10 b 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02028 f.13.11 recip. c. 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02029 f.13.12 a recip. c. 250-200 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02030 f.13.12 b 250-200 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02031 f.13.12 c 250-200 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02040 f.13.19 recip. c. 250-200 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02043 f.13.22 recip. c. 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02050 f.13.29 kalat 250-101 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02053 f.13.32 a kalat 250-180 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02070 f.13.47 recip. c. s.III-II aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02093 f.13.70 a kalat 200-50 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02095 f.13.71 a escudella c. 325-300 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02100 f.13.73 argila s.III-II aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I02103 f.15.1 estilet os s.I aC Alt PalànciaEl Toro
Penya de las Majadas
I02105 f.17.1 a plom 225-200 aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I02114 f.17.4 ba s.II-I aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I02117 f.17.5 a quadrat pedra La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I02119 f.17.6 recip. c. 225-150 aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I02123 f.20.1 AI plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02124 f.20.1 AII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02125 f.20.1 AIII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02126 f.20.1 BI 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02128 f.20.2 A plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02130 f.20.2 b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02132 f.20.2 b11b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02133 f.20.3 AI,a plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02134 f.20.3 AI,b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02135 f.20.3 BI 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02136 f.20.3 3a 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02137 f.20.3 3b 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02138 f.20.3 AII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02139 f.20.3 BII 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02140 f.20.4 a plom 150-50 aC Foia de BunyolIàtova
Pico de los Ajos
I02143 f.21.1 a plom 210-180 aC Canal de NavarrésÉnguera
Énguera
I02148 f.24.1 estela 200-50 aC Alt PalànciaAlgímia d'Almonesir
La Calçada
I02149 f.25.1 recip. c. 250-50 aC Camp de TúriaCasinos
Torre Seca
I02152 g.1.4 plom s.IV-II aC AlcoiàAlcoi
La Serreta
I02154 g.1.6 a plom AlcoiàAlcoi
La Serreta
I02161 g.8.2 escudella c. s.II-I aC Marina BaixaBenidorm
Tossal de la Cala
I02168 g.12.2 plat cer. Baix VinalopóElx
L'Alcúdia
I02169 g.14.1 estatua s.III aC Monte Ibérico-Corredor de AlmansaMontealegre del Castillo
Cerro de los Santos
I02172 h.9.1 Tassa plata s.I aC Valle del GuadiatoLa Granjuela
El Alcorconal
I02174 x.0.1 estela Campidano di CagliariCàller
Càller
I02368 CNH.11.3.B5 moneda 150-90 aC Comunitat de CalataiudCalataiud
Bilbil (seca)
I02554 P1,347.2Oliete tortera fang s.II-I aC Andorra-Serra d'ArcsOliete
El Palomar
I02560 Ferrer. Veleia 23, 129 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02561 Ferrer. Veleia 23, 129 1 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02562 Ferrer. Veleia 23, 129 2 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I02563 P2,355Cruzy pedra gran s.V-III aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I02564 P2,355.2Montlaures,b.4.10 plom AudeNarbona
Montlaurès
I02565 CE4,411.1Saitabi moneda 220-1 aC CosteraXàtiva
Sait (seca)
I02566 CE4,411.2Morvedre a plom s.III aC Zona F-V?
Desc-F-V
I02578 Pan10.30a,P3,187Empuries a plom 220-180 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I02579 Pan10.30a,P3,187Empuries b 220-180 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I02580 Pan10.30a,P3,187Empuries c 220-180 aC Alt EmpordàL'Escala
Empúries
I02589 P5,1049.4.3 ceramica 150-101 aC SolsonèsSolsona
Can Sotaterra
I02597 P5,1067Civit estela s.IaC SegarraTalavera
Civit
I02622 P8,203MoletaRemeiAlcanar 1 plom s.III-IIac MontsiàAlcanar
La Moleta del Remei
I02625 P8,217.3.2Cerdanyola plat cer. s.III aC Vallès OccidentalCerdanyola del Vallès
Turó de Can Oliver
I02642 P8,217.3.23Cerdanyola patera cer. 125-50 aC Vallès OccidentalCerdanyola del Vallès
Turó de Can Oliver
I02644 P8,243.820Santa Coloma Gramenet,820 plom 220-200 aC BarcelonèsSanta Coloma de Gramenet
Puig Castellar (SCG)
I02650 CE8,301.3ASagunt plom s.V ac Camp de MorvedreSagunt
Grau Vell
I02651 CE8,301.3ASagunt B plom s.V ac Camp de MorvedreSagunt
Grau Vell
I02653 CE8,301.5AL-albufereta plom AlacantíAlacant
El Cerro de las Basas
I02663 P10,249.9Osseja,b.23.14.sup roca s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z6
I02664 P10,249.14Osseja,b.23.21.sup esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z8
I02666 P10,249.16Guils 1 s.III-II aC Baixa CerdanyaGuils
Guils
I02667 P10,249.20Err,b.22.5.sup roca s.III-II aC Alta CerdanyaEr
Er Z1
I02669 P10,249.28Osseja roca s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z4
I02672 Arse30-31,81Sagunt B Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I02673 Arse27,2.Gandia plom SaforGandia
Gandia
I02677 VelazaC1,1.4 (F.0.3) plom Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I02680 VelazaC1,1.7(C.21.6) B Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I02682 VelazaC1,1.9(C.21.8) A plom s.IIIac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I02683 VelazaC1,1.9(C.21.8) B plom s.IIIac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I02686 VelazaC1,3.3. Terrateig estela Vall d'AlbaidaTerrateig
Camí el Molí
I02689 VelazaC1,5.2.Pollentia ceramica MallorcaAlcúdia
Pol·lèntia
I02694 VelazaC2,1.5.Castellet Bernabe plom 220-180 aC Camp de TúriaLlíria
Castellet de Bernabé
I02695 VelazaC2,1.6(H.0.1)Marsal A1 plom Zona F?
Desc-F
I02697 VelazaC2,1.6(H.0.1)Marsal B1 Zona F?
Desc-F
I02699 VelazaC2,2.1.Abric de Burgal,rupestre pedra, rupestre Foia de BunyolSetaigües
Abric Burgal
I02701 VelazaC2,3.1.Mas de Barbera estela s.III-I aC Gúdar-JavalambreNogueruelas
Mas de Barberán
I02710 Arse 17.4.1 pag 6. Utiel plom La Plana d'Utiel-RequenaUtiel
La Mazorra
I02729 BSFN 51.6 Montlaures moneda AudeNarbona
Neronken (seca)
I02730 RAN12,p55.Pech-Maho (plom1)1a,b.7.34.sup plom s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02731 RAN12,p55.Pech-Maho (plom1)1a 1b,b.7.34.sup s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02732 RAN12,p55.Pech-Maho (plom1)1a 1c,b.7.34.sup s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02733 RAN12,p55.Pech-Maho (plom2),b.7.35.sup plom s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02734 RAN12,p55.Pech-Maho (plom3)Aa,b.7.36.sup plom s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02737 RAN12,p55.Pech-Maho (plom3)Aa Ad.b.7.36.sup s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02738 RAN12,p55.Pech-Maho (plom3)Aa B,b.7.36.sup s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02739 RAN12,p55.Pech-Maho (plom4),b.7.37.sup plom s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02772 RAN21,p61.Pech-Maho (plom6-V),b.7.38,AI.sup plom s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02773 RAN21,p61.Pech-Maho (plom6-V),b.7.38.sup,AII,verso s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02774 RAN21,p61.Pech-Maho (plom6-V),b.7.38.sup.palim,L.3.4 s.III aC AudeSijan
Pech Maho
I02777 RAN21,p61.Enserune (plom1) plom s.III aC ErauNissan lez Enserune
Enserune
I02778 RAN21,p61.Gruissan (plom),b.3.2.sup plom 100-66 aC AudeGruissan
Gruissan
I02784 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XXV.35 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02786 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XXV.39 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02798 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XLIV.25 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02799 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XLIV.47 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02806 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XLVI.290 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02809 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XLVI.287 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02810 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XLVIII.2 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02811 RAN16,p1.Vieille-Tolouse.XLVIII.4 amfora fun. 180-160 aC Alta GaronaVielha Tolosa
Vieille-Toulouse
I02823 BRSAT12,p.41. Tivissa. Plom2 plom s.IIIac Ribera d'EbreTivissa
Castellet de Banyoles
I02837 Pan.Nuevas.1993. 7.1. Cabrera Mar, c.7.14.s1 fusayola -150-140ac MaresmeCabrera de Mar
Can Miralles-Can Modonell
I02854 Pan.Nuevas.1993. 13.1. Montjuic,c.9.2.s1 ceramica s.I aC BarcelonèsBarcelona
Montjuïc
I02886 Pan.Nuevas.1993. 25.1. El Vilar.Valls tortera s.II aC Alt CampValls
El Vilar
I02910 Moli-Espígol.139.5,ceramica ceramica 220-180 aC UrgellTornabous
Molí d'Espígol
I02930 Pan. Nov.1999.6.1,c.38.1.s1 ceramica Baix LlobregatCollbató
Les Soleies
I02993 BGCMR,1986,BarberaIDVALSanmarti,Rubi 11,3 pyxis ceramica Vallès OccidentalRubí
Can Fatjó
I03000 ActaNum19,p.39 Ilergetes A plom Zones C-D?
Desc-C.D-Lleida
I03001 ActaNum19,p.39 Ilergetes B Zones C-D?
Desc-C.D-Lleida
I03002 APL19,p.91 Bell-Lloc (la Plana Alta) estela II-I a.C. Plana AltaBenlloc
Les Emerites
I03016 APL19,p.131 Villares IX ceràmica III aC La Plana d'Utiel-RequenaCaudete de las Fuentes
Los Villares
I03019 APL19,p.131 Valencia II ceràmica II-I aC Horta de ValènciaValència
Valentia
I03020 APL19,p.131 Valencia III ceràmica II aC Horta de ValènciaValència
Valentia
I03031 QPAC9,p.243.Vall d-Uixo plom Plana BaixaLa Vall d'Uixó
La Punta d'Orleyl
I03033 QPAC27,p.109. Montero - Camarasa A1 plom 225-275 aC NogueraCamarasa
Monteró
I03034 QPAC27,p.109. Montero - Camarasa A2 (sota A1) 225-275 aC NogueraCamarasa
Monteró
I03035 QPAC27,p.109. Montero - Camarasa B 225-175 aC NogueraCamarasa
Monteró
I03036 QPAC27,p.109. Montero - Camarasa.L.1.4 ceramica cales 125-20 aC NogueraCamarasa
Monteró
I03053 P11,12 Contrebia Belaisca,celtiber? ceramica SaragossaBotorrita
Cabezo de las Minas-Contrebia Belaisca
I03062 CE9,P11, 9 Olerdola amfora ostrakon? Alt PenedèsOlèrdola
Sant Miquel d'Olèrdola
I03080 P12,10 Ruscino B.8.21 Plom1 plom 250-150 aC RossellóPerpinyà
Ruscino
I03081 P12,10 Ruscino B.8.22 Plom2 plom (enrotllat a 1) 250-150 aC RossellóPerpinyà
Ruscino
I03097 Sources4p17-ger-a esgrafiat rupestre s.II-I aC Baixa CerdanyaGer
Ger Z4
I03101 CE10,P12,6 Badalona plat ceràmica 25-1 aC BarcelonèsBadalona
Baetulo
I03107 CE10,P12,12 Burgo de Ebro gerra cer. s.II aC SaragossaEl Burgo de Ebro
La Cabañeta
I03111 Ferrer. Veleia 23, 129 3 gerro ceram 150-101 aC AnoiaJorba
La Joncosa
I03113 P13,27,III. Llíria tenalla cer. Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I03128 P13,32,2 La Carència. Turís Plom 2 [225-175]a.C. Ribera AltaTorís
La Carència
I03129 P13,32,3 La Carència. Turís Plom 3 [200-50]a.C. Ribera AltaTorís
La Carència
I03158 CE11.6.7-Abrigo-Tarragon esgrafiat rupestre s.IV-III aC SerransLa Llosa del Bisbe
Abrigo Tarragón
I03162 CE11.6.16-Abrigo-Tarragon esgrafiat rupestre s.IV-III aC SerransLa Llosa del Bisbe
Abrigo Tarragón
I03169 CE11.7-Tossal-del-Mor plom 250-175 aC. UrgellTàrrega
Tossal del Mor
I03184 CE11.17.1-Can-Rosso ceràmica 125-25 aC AnoiaArgençola
Can Rossó
I03191 CE11.21-La-Guardia-de-Alcorisa pes teler s.II-I aC Baix AragóAlcorisa
La Guardia
I03194 CE11.24 ceràmica s.IV-V dC Zona F?
Desc-F
I03195 VE31.235-Esquirol esgrafiat rupestre s.II-I aC OsonaL'Esquirol
L'Esquirol
I03198 P14-205a-Casinos plom S. III aC. Camp de TúriaCasinos
Casinos
I03199 P14-205b-Casinos plom S. III aC. Camp de TúriaCasinos
Casinos
I03200 CE11.1.7.1-Montanya-Frontera pedestal pedra Camp de MorvedreSagunt
Montanya Frontera
I03201 APL12,169,IX,Alcúdia-Elx,ceramica ceramica s.I aC Baix VinalopóElx
L'Alcúdia
I03208 P15.5.1.Llíria-A plom s.III-IIac Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I03209 P15.5.1.Llíria-B plom s.III-IIac Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I03211 P15.5.3 Llíria urna ceràmica Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I03219 CE12.P15.5.Isona ceràmica Pallars JussàIsona i Conca Dellà
Aeso
I03228 Moli-Espígol.139.6,ceramica ceramica 250-201 aC UrgellTornabous
Molí d'Espígol
I03239 Sources3p15-Osseja esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z9
I03272 CNH.17.5.1.2 moneda 100-80 aC AudeNarbona
Neronken (seca)
I03364 CNH.4.105 moneda 218-180 aC Desc.Zones-C,D?Indeterminat?
Indeterminada (seca)
I03377 Sources6-Osseja-Z1-In1-P1.2-rupestre esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z1
I03378 Sources6-Osseja-Z2-R35-P2-rupestre esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z2
I03379 Sources6-Osseja-Z4-R20-P3-rupestre esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z4
I03386 Sources5-Osseja-Z1-R31-P8-rupestre esgrafiat rupestre s.III-II aC Alta CerdanyaOceja
Oceja Z1
I03418 CE14.4.Sant Julià de Ramis.Girona.ceramica ceràmica s.III-II aC GironèsSant Julià de Ramis
Puig de Sant Julià
I03426 CE15.2.Ruscino.segell segell s.III aC RossellóPerpinyà
Ruscino
I03464 AdlE,268,Archena,ceramica ceramica s.II-I aC Vall de RicoteArchena
Archena
I03534 APL12,169,2,Alcúdia-Elx,ceramica ceramica Baix VinalopóElx
L'Alcúdia
I03573 Tossal-sant-miquel-Lliria.459.CXII,ceramica ceramica 175-150 aC Camp de TúriaLlíria
Tossal de Sant Miquel
I03589 ARSE23,pedra,Sagunt pedra Camp de MorvedreSagunt
Saguntum
I03609 OpMontbarbat,3,E1-1795.2,pedra pedra 450-376 aC La SelvaLloret de Mar
Montbarbat
I03612 OpMontbarbat,6,R7-221,ceramica ceramica 350-301 aC La SelvaLloret de Mar
Montbarbat
I03617 Desc-Barcelona,Liburna,1.1,plom plom s. II-I aC Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I03619 Desc-Barcelona,Liburna,2.1,plom plom s. II-I aC Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I03620 Desc-Barcelona,Liburna,2.2,plom plom s. II-I aC Zones C-D?
Desc-C.D-SP
I03625 RAP31-Esquirol.2 esgrafiat rupestre s.II-I aC OsonaL'Esquirol
L'Esquirol
I03630 AEA-95e07,Museu de Xàbia,plom plom s. IV-III aC Zona G?
Desc-G
I03638 Tor-Querol-constr-kar2 esgrafiat rupestre Alta CerdanyaLa Tor de Querol
La Tor de Querol



Cronograma


Any Comarques
-500 Camp de Morvedre, Erau
-450 Camp de Morvedre, Erau, La Selva
-400 Alcoià, Alt Palància, Baix Empordà, Erau, La Selva, Serrans, Zona G
-375 Alcoià, Alt Palància, Baix Empordà, Erau, Serrans, Zona G
-350 Alcoià, Alt Palància, Baix Empordà, Erau, La Selva, Serrans, Zona G
-325 Alcoià, Alt Palància, Baix Empordà, Camp de Túria, Erau, La Selva, Serrans, Zona G
-324 Alcoià, Alt Palància, Baix Empordà, Camp de Túria, Erau, La Selva, Serrans, Zona G
-309 Alcoià, Alt Palància, Baix Empordà, Camp de Túria, Erau, La Selva, Serrans, Zona G
-300 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G
-299 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G
-275 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G
-274 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G
-250 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Urgell, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G
-249 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Urgell, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G
-225 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Pla d'Urgell, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Urgell, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G, Zones C-D
-224 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Pla d'Urgell, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Urgell, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G, Zones C-D
-220 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Pla d'Urgell, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Urgell, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G, Zones C-D
-218 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Pla d'Urgell, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Urgell, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G, Zones C-D
-210 Alcoià, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Aude, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, La Plana d'Utiel-Requena, Landes, Monte Ibérico-Corredor de Almansa, Montsià, Noguera, Pla d'Urgell, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Serrans, Urgell, Vallès Occidental, Zona F-V, Zona G, Zones C-D
-200 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Landes, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Pla d'Urgell, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Saragossa, Urgell, Vall de Ricote, Zones C-D
-199 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Landes, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Pla d'Urgell, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Saragossa, Urgell, Vall de Ricote, Zones C-D
-189 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Pla d'Urgell, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Saragossa, Urgell, Vall de Ricote, Zones C-D
-180 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Alta Garona, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Empordà, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Canal de Navarrés, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Pla d'Urgell, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Ribera d'Ebre, Rosselló, Saragossa, Urgell, Vall de Ricote, Zones C-D
-179 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Alta Garona, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Pla d'Urgell, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Rosselló, Saragossa, Urgell, Vall de Ricote, Zones C-D
-175 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Alta Garona, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Pla d'Urgell, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Rosselló, Saragossa, Urgell, Vall de Ricote, Zones C-D
-174 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Alta Garona, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Rosselló, Saragossa, Vall de Ricote, Zones C-D
-170 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Alta Garona, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Rosselló, Saragossa, Vall de Ricote, Zones C-D
-160 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Alta Garona, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Rosselló, Saragossa, Vall de Ricote, Zones C-D
-159 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Rosselló, Saragossa, Vall de Ricote, Zones C-D
-150 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Rosselló, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Zones C-D
-149 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Zones C-D
-139 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Zones C-D
-129 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Zones C-D
-125 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-124 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-120 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-119 Alcoià, Alt Camp, Alt Empordà, Alt Palància, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Maestrat, Baix Martín, Baixa Cerdanya, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Zones-C,D?, Erau, Foia de Bunyol, Gironès, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Montsià, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Saragossa, Solsonès, Vall de Ricote, Vallès Occidental, Zones C-D
-100 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Martín, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Celtiber?, Erau, Foia de Bunyol, Garrigues, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Maresme, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Segarra, Solsonès, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Vallès Occidental, Zones C-D
-99 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Martín, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Comunitat de Calataiud, Costera, Desc.Celtiber?, Erau, Foia de Bunyol, Garrigues, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Segarra, Solsonès, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Vallès Occidental, Zones C-D
-89 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Martín, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Desc.Celtiber?, Erau, Foia de Bunyol, Garrigues, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Segarra, Solsonès, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Vallès Occidental, Zones C-D
-79 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Martín, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Foia de Bunyol, Garrigues, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Segarra, Solsonès, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Vallès Occidental, Zones C-D
-74 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Aude, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Foia de Bunyol, Garrigues, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Segarra, Solsonès, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Vallès Occidental, Zones C-D
-65 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Costera, Erau, Foia de Bunyol, Garrigues, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Ribera Alta, Segarra, Solsonès, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Vallès Occidental, Zones C-D
-49 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Costera, Erau, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Segarra, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Zones C-D
-25 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Anoia, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Costera, Erau, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Segarra, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Zones C-D
-24 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Costera, Erau, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Noguera, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Segarra, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Zones C-D
-19 Alt Empordà, Alt Palància, Andorra-Serra d'Arcs, Baix Aragó, Baix Aragó-Casp, Baix Cinca, Baix Maestrat, Baix Vinalopó, Baixa Cerdanya, Barcelonès, Berguedà, Camp de Morvedre, Costera, Erau, Gúdar-Javalambre, Horta de València, La Plana d'Utiel-Requena, Marina Baixa, Osona, Plana Alta, Plana Baixa, Segarra, Vall de Ricote, Valle del Guadiato, Zones C-D
1
301 Zona F
501
??? Alacantí, Alcoià, Alt Empordà, Alt Penedès, Alta Cerdanya, Andorra-Serra d'Arcs, Aude, Baix Llobregat, Baix Vinalopó, Barcelonès, Camp de Morvedre, Camp de Túria, Campidano di Cagliari, Foia de Bunyol, La Plana d'Utiel-Requena, Maestrat aragonès, Mallorca, Maresme, Osona, Pallars Jussà, Plana Baixa, Ribera d'Ebre, Rosselló, Safor, Saragossa, Solsonès, Terol, Vall d'Albaida, Vallès Occidental, Zona F, Zones C-D



Comarques Anys
Alcoià
Alt Camp
  • entre el -200 i el -101
Alt Empordà
Alt Palància
Alta Cerdanya
Alta Garona
Andorra-Serra d'Arcs
Anoia
Aude
Baix Aragó
Baix Aragó-Casp
Baix Cinca
Baix Empordà
Baix Maestrat
Baix Martín
Baix Vinalopó
Baixa Cerdanya
Barcelonès
Berguedà
Camp de Morvedre
Camp de Túria
Canal de Navarrés
  • entre el -210 i el -180
Comunitat de Calataiud
Costera
Desc.Celtiber?
Desc.Zones-C,D?
Erau
Foia de Bunyol
Garrigues
Gironès
  • entre el -300 i el -101
Gúdar-Javalambre
Horta de València
La Plana d'Utiel-Requena
La Selva
Landes
  • entre el -210 i el -190
Maresme
Marina Baixa
Monte Ibérico-Corredor de Almansa
  • entre el -300 i el -201
Montsià
  • entre el -300 i el -101
Noguera
Osona
Pla d'Urgell
  • entre el -225 i el -175
Plana Alta
Plana Baixa
Ribera Alta
Ribera d'Ebre
Rosselló
Saragossa
Segarra
Serrans
Solsonès
Urgell
Vall de Ricote
Valle del Guadiato
Vallès Occidental
Zona F
Zona F-V
  • entre el -300 i el -201
Zona G
  • entre el -400 i el -201
Zones C-D
Alacantí
Alt Penedès
Baix Llobregat
Campidano di Cagliari
Maestrat aragonès
Mallorca
Pallars Jussà
Safor
Terol
Vall d'Albaida

Creat 2017-04-04. Darrera modificació de la pàgina el 19 de September del 2022 a les 18h46